SPÔSOB APLIKÁCIE SK-790

 1. Povrch vzorky, rovnako ako všetky nástroje, musia byť čisté a odmastené. Ak je to potrebné, najmä pri použití pórovitého materiálu, použite sseparátor na báze vosku.

  MIEŠANIE

  Odvážte tie isté hmotnostné časti častí "Komponent A" a "Komponent B" (pomer 1: 1) do čistých nádob a rovnomerne premiešajte. Miešanie môže byť manuálne alebo mechanické (2-3 minúty). Neodporúča sa však dlhé miešanie a zvýšenie teploty nad 35 °С, pretože životnosť zmesi podstatne klesá. Ak je dávka nesprávna, zmes nemusí správne vytrvdrnúť.

  Odporúča sa odstrániť vzduch vo vákuovej komore (zvyškový tlak 10-25 mm Hg), zatiaľ čo zmes sa zvýši na objem a potom sa usadí. Po 2-3 minútach vákuového odsávania sa má zmes skontrolovať a pri absencii vzduchových bublín sa môže ďalej používať. Keď sa zmes vákuuje, objem sa zvyšuje približne o 3-5 krát, takže je potrebné použiť dostatočne veľkú nádobu.

  Upozornenie: dlhodobé vákouvanie vedie k odstráneniu prchavých zložiek zo zmesi a môže spôsobiť zlé vytvrdenie zahustených častí a vznik neobvyklých vlastností.

  Poznámka: Ak neexistuje vhodné zariadenie na vákuovanie, vzduchové inklúzie – bubliny sa môžu minimalizovať, ak sa zmiešajú malé množstvá a potom pomocou štetca naneste na vzorku tenkú vrstvu. Nechajte ju stáť pri izbovej teplote, až kým povrch nevyčistí bubliny a začne tuhnutie. Potom rozmiešajte nasledujúce časti základne a tvrdidla a opakujte všetko, kým sa nedosiahnete správny efekt.

  Zabráňte kontaktu neošetrenej silikónovej zlúčeniny SK-790 s materiálmi obsahujúcimi silikón, ako aj s organickými soľami obsahujúcimi aminoskupinu, síru a cín. Veľmi často plastilín, ktorý sa používa ako "model", obsahuje materiály obsahujúce aminoskupinu alebo síru a keď hlina príde do kontaktu so silikónom, hraničná vrstva silikónu sa nevytvrdí, zostáva lepkavá. Aby sa tomu zabránilo, na model sa aplikuje separačný prostriedok. Odporúčame používať separátor na báze vosku.

  Miešanie a spevnenie.

  Čo najskôr, nalejte základnú zmes s tužidlom na pôvodnú vzorku a snažte sa zabrániť vzniku vzduchových bublín. Materiál vytvrdne do stavu elastického kaučuku za  24 hodín, po ktorom sa forma môže odstrániť. Ak je teplota vytvrdzovania výrazne nižšia ako 23 °C, čas vytvrdzovania sa zvýši.